close
تبلیغات در اینترنت

حرف‌های جذاب علیرضا حقیقی از جام‌جهانی، پرسپولیس و آینده

ads
آمار سایت
 • تعداد مطالب : 6
 • تعداد نویسندگان : 0
 • تعداد کاربران : 0
 • بازدید امروز : 6
 • بازدید دیروز : 3
 • بازدید هفته : 59
 • بازدید ماه : 141
 • بازدید سال : 1,272
 • بازدید کل : 71,028
 • تاریخ امروز : شنبه 01 اردیبهشت 1397
 • افراد انلاین : 1
 • کاربران آنلاین
 • حرف‌های جذاب علیرضا حقیقی از جام‌جهانی، پرسپولیس و آینده

  ر


  حضورت در تیم اسکیلستونا همچنین جای سوال دارد. گلری که حضور در جام جهانی را داشت و انتخاب اول تیم ملی ایران بود چرا باید به تیمی ناشناخته در لیگ سوئد برود؟
  من این انتخاب را از روی اجبار انجام دادم. همانطور که در صحبت قبلی‌ام با شما گفته بودم من دو پیشنهاد خوب از لیگ انگلیس داشتم که آنها را به دلیل مشکلات مالیاتی آنها و دیگری را به دلیل منع جذب بازیکن غیر اروپایی از دست دادم. از یونان هم پیشنهاد داشتم که آن هم نهایی نشد. من باید جایی بازی می‌کردم که بتوانم بازی کنم. اسکیلستونا پیشنهاد خوبی داد و می‌خواستم بعد از نیم فصل راهی تیم دیگری شوم؛ اما مصدومیت بار دیگر مرا شوکه کرد. با اسکیلستونا قرارداد داشتم و بهترین تصمیم این بود که بمانم و بعد از مصدومیت بار دیگر تلاش کنم. بهترین جایی که می‌توانستم بمانم و خودم را دوباره بسازم همین اسکیلستونا بود و آنها هم اعتماد کردند و خدا را شکر برگشتم. باید چهار ماه دور از میادین می‌بودم؛ اما 2ماهه برگشتم و در چند بازی اولی که برای این تیم به میدان رفتم با یک پا بازی می‌کردم تا بتوانم فشار را از روی خودم بردارم. به تدریج با فیزیوتراپی و مراقبت‌هایی که داشتم، توانستم به شرایط ایده آل بدنی برگردم.


  اما باز هم این پاسخ کاملی نمی‌تواند باشد که چرا تیم بهتر و شناخته شده‌تری برای گلر موفق ایران در اروپا انتخاب نشود؟
  من چاره ای جز رفتن به اسکیلستونا نداشتم و اگر نمی‌خواستم اینجا بروم باید تا تابستان بیرون می نشستم. شما تصور کنید دروازه‌بان سه بار از ناحیه پا مصدوم شود و بعد بخواهد در این مقطع تا تابستان بیرون بماند. مسلما شرایط خیلی خیلی سخت‌تر می‌شد. به نظرم بهترین تصمیم و اینکه جایی بتوانم دوباره برگردم همین اسکیلستونا بود. شاید بگویند تیم ضعیف بود و سقوط کرد و ... اما من قرار بود 4 ماه دور از میادین باشم و 2ماهه برگشتم و به شرایط بازی برگشتم و تنها با پای چپ بازی می‌کردم. من با تیم انگلیسی تمام کرده بودم؛ اما لحظه آخر آنها متوجه شدند گواهینامه جذب بازیکن غیر اروپایی را ندارند و همین مساله باعث شد تا پرونده حضورم در تیم اسکیلستونا باز شود.


  اما تیمی که انتخاب کردی شرایط خودت را هم به خاطر ضعیف بودن سخت کرد.
  راستش تیم اینقدر هم بد نبود. بازیکن از منچسترسیتی ( عبدلرزاق) و بازیکنی از آرسنال (مانوئل و یک دفاع چپ) یا ما بازیکنی را در نیم فصل آوردیم که سابقه بازی در میلان را داشت. تیم ما یک نیم فصل یک برد هم نیاورده بود و اگر در نیم فصل دو برد آورده بود، ما لیگ را در رتبه هفتم یا هشتم تمام می‌کردم. مربی‌ای که در ابتدای فصل استخدام کرده بودند زیاد به درد این تیم نخورد و در نیم فصل هم برکنار شد. البته به شخصه برای من یک تجربه خوب بود. حضور در یک کشور جدید با سبک و فرهنگ و فوتبال جدید به فوتبال من کمک کرد. من تلاشم را کردم و خدا را شکر در پایان فصل جزو سه دروازه بان برتر این کشور علیرغم حضوری نیم فصلی در تیم اسکیلستونا شدم.


  درباره همین انتخاب به عنوان یکی از سه گلر برتر فصل لیگ سوئد هم صحبت کن. با نیم فصل بازی چطور این انتخاب صورت گرفت.
  تیم ما کاملا تحت فشار قرار داشت و هر بازی موقعیت‌های زیادی شکل می‌گرفت که همین مساله دروازه‌بان را به بازیکنی پرکار در تیم ما تبدیل کرد. دو دروازه‌بان دیگر فصل کامل را بازی کرده بودند. از اینکه در این لیست حضور داشتم خوشحالم و اینکه حداقل جواب صبر و زحماتم را گرفتم. در تیمی که در قعر جدول بود و حداقل یک نکته روشن در زندگی‌ام محسوب می‌شود و انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر پیدا کردم.


  در مورد کلیپ‌هایی که در پایان بازی‌های اسکیلستونا در صفحه‌ات قرار می‌دادی و بازیکنان به شدت خوشحال بودند و به میز و رختکن رحم نمی‌کردند هم حرف بزن. به نظر می‌رسید خودت هم از این نوع شادی شوکه شده باشی.

  خب هر کشوری و تیمی سبک خاص شادی را دارند. من در پرتغال و روسیه و تیم‌های آنها هم شادی خاصی را دیده بودم. البته فقط می‌آمدند لباس را عوض می‌کردند و می‌رفتند. هر تیمی سبک و سیاق خاص خودش را دارد و خاطره خوبی برایم بود.

   


  در مورد سامان قدوس هم صحبت کن. برخوردی با او داشتی پیش از این و البته قبل از بازی با تیم تو حسابی برایت کری خوانده بود.
  من سامان را تا قبل از اردوی تیم ملی ندیده بودم. البته شنیده بودم که بازیکنی ایرانی در لیگ سوئد هست اما تا قبل از اردوی تیم ملی با او دیداری نداشتم. سامان هم واقعا بازیکن خوبی است و آخر فصل هم بهترین مهاجم لیگ سوئد شد. البته من هم نقش زیادی در کسب این جایزه توسط او داشتم و نصف این جایزه متعلق به من است! ما در اردوی تیم ملی با هم کری خواندیم و او در بازی رو در رو با تیم اوستنده به من گل زد. اینبار که ببینمش حتما نصف جایزه را از او خواهم گرفت. سامان هم پسر خوبی است و هم بازیکن خوبی است و امیدوارم امسال به موفقیت‌های بزرگتری هم برسد و به نظرم امسال قصد دارد به تیم و لیگ بزرگتری برود و لیاقت آن را هم دارد.


  تو در بازی آخری که برای اسکیلستونا به میدان رفتی به شدت عصبانی شدی و حتی یک مصاحبه تند هم علیه بازیکنان تیمت داشتی که در زمین راه می‌رفتند.
  ما متاسفانه از یک جایی که احساس کردیم دیگر شانس بقا نداریم شروع کردیم به بازی دادن به بازیکنانی که قرارداد داشتند و یا فصل آینده در تیم حاضر بودند و می‌خواهند بمانند. از 11 بازیکن اصلی 8 نفر تغییر کرده بودند. آنهایی که بازی می‌کردند هم در زمین راه می‌رفتند. من در بازی آخر هم خیلی تحت فشار قرار گرفتم و چند موقعیت حریف را هم مهار کردم و یک پنالتی هم گرفتم اما دیدم هر کدام از بازیکنان کار خودش را می‌کند و در زمین راه می‌روند. پایان بازی وقتی از من سوال کردند، جواب دادم و اینطور عصبانی شدم. به هرحال قصه اسکیلستونا هم تمام شد و به خاطرات پیوست. من به شخصه خیلی خوشحالم که یک تجربه جدید کسب کردم و امیدوارم در آینده این تجربه به کارم بیاید.


  در مورد فصل آینده برنامه‌ات چیست؟
  هنوز برنامه خاصی ندارم، تازه لیگ‌مان تمام شده و مرحله ریکاوری را پشت سر می‌گذارم. از سوئد چند پیشنهاد دارم؛ ولی چون سوئد تقویم فوتبالی‌اش متفاوت با کشورهای دیگر است – لیگ سه ماه دیگر شروع می‌شود- و امسال هم سال جام جهانی است و نمی‌خواهم بیرون بمانم فکر جدی روی سوئد نمی‌کنم. اما شاید در نهایت تصمیم به ادامه کار در سوئد داشته باشم اما بعد از بررسی تمام شرایط.

   


  امسال امیدوار باشیم یک انتخاب هیجان انگیز داشته باشی؟ به هرحال گلری که اکنون شانس حضور در جام جهانی را دارد و در دو تورنمنت اخیر گلر اصلی ایران بوده انتظار یک تیم هیجان انگیز هم می‌رود.
  من باید یک چیزی را به صراحت بگویم و آن این است که من به ایرانی بودن خودم افتخار می‌کنم و هرجا رفتم یک اثر گذاشتم. من رفتم روسیه و بعد از آن چند بازیکن دیگر رفتند و به پرتغال رفتم و همین اتفاق بار دیگر افتاد. الان سوئد رفتم و مطمئنا در آینده بازیکنان خوب خواهند رفت. یک دروازه بان که بخواهد از آسیا به اروپا برود، نه یک بازیکن چرا که بازیکن اگر در یک بازی 10 دقیقه فرصت داشته باشد بازی بعدی 20 دقیقه فرصت دارد و همینطور شانس بازی کردنش بالا می‌رود؛ اما در مورد گلر اینطور نیست. در مورد دروازه‌بان یا سفیدی یا سیاه، یا بازی می‌کنی یا نیمکت نشین. مسلما کار سختی است؛ اما کار فوق العاده سختی است. یک زمان دروازه‌بان از ژاپن و کره و ... به اروپا می‌رود که اسپانسر هم به همراه خود دارد و به تیم‌های منچستر و تاتنهام و ... می‌روند؛ اما ما باید روی پای خودمان بایستیم. به هرحال این را باید در نظر گرفت که حضور یک ایرانی در اروپا با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد در وهله اول سخت است و خیلی موانع در راه آن وجود دارد. من هم دوست دارم به تیم مطرح بروم و مطمئنا این هدف من خواهد بود و تمام تلاشم را بر این اساس خواهم گذاشت که اگر غیر از این باشد وقتم را در اینجا هدر داده‌ام. ولی برنمی‌گردد به انتخاب من، من باید انتخابی کنم که بازی کنم. من اگر از یک تیم بزرگ اروپایی پیشنهاد داشتم باشم؛ اما به عنوان دروازه‌بان دوم یا سوم به درد من نمی‌خورد. من باید جایی بازی کنم که به درد من بخورد وگرنه نیمکت نشینی و جایگاه ویژه نشستن به درد من نمی‌خورد و باید جایی بروم که بازی کنم. امیدوارم با عملکردی که در این فصل داشتم یک پیشنهاد خوب داشته باشم و جایی بروم که هم بازی کنم و هم شرایط تیمی خوبی داشته باشم.
   
  نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
  بازدید : 63
  تاریخ : چهارشنبه 01 آذر 1396 زمان : 19:46 | نویسنده : invisible | نظرات ()
  ارسال نظر برای این مطلب
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
  اطلاعات کاربری
  عضو شويد
  نام کاربری :
  رمز عبور :

  فراموشی رمز عبور؟
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  خبرنامه
  براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

  جستجو

  کدهای اختصاصی